Чим краще годувати собаку натуралкою чи сухим кормом?

Собака на прогулянці

А давайте розберемось чим все ж таки краще годувати собаку натуралкою чи сухим кормом

Щоб почати наш розмову про годування собаки, давайте згадаємо, як часто ми вибираємо своєму чотирилапому другові найкраще. Багатьом власникам собак важко визначитися, чи краще годувати їх натуральною їжею чи сухим кормом. Це індивідуальний вибір, який варто робити з урахуванням потреб і особливостей вашого домашнього улюбленця.

Переваги та недоліки при годуванні собаки натуралкою

Годування собаки натуральною їжею - це можливість, яка дозволяє контролювати склад та якість харчування вашого улюбленця. Тут ви можете бути впевнені, що кожен інгредієнт, який ви додаєте у її миску, обрано з урахуванням її потреб і здоров'я.

Розглянемо з вами переваги та недоліки з якими потрібно рахуватись використовуючи натуральний корм для собак.

Собака та вибір корму

Спершу звичайно переваги:

 • З натуральним кормом ви можете бути впевнені у відсутності сторонніх добавок таких як підсилювачі смаку, ароматизатори і т.д.
 • Можно врахувати індивідуальні потреби собаки.
 • Швидше визначення алергенів для собаки і виключення їх з раціону.
 • Улюблені страви для вашого пухнастого друга можна приготувати прямо вдома.

А як щодо недоліків?

 • Звичайно є ризик неправильного балансу харчування, врахувати усі необхідні елементи, мінерали, та мікроелементи може бути важко врахувати
 • Натуральна їжа потребує більше часу на планування та приготування.
 • Термін зберігання натуральну їжі менший ніж сухого корму, її треба зберігати у холодильнику і для цього треба місце.
 • Вартість натуральних продуктів та готування все таки вища ніж сухого корму

Такий підхід до годування може бути часо і праце-затратним, але він також може бути надзвичайно задоволюючим для ваших домашніх улюбленців, які бажають отримувати тільки найкраще.

Натуральна їжа буде особливо корисна для собак з харчовими алергіями або чутливим шлунково-кишковим трактом, оскільки вона дозволяє контролювати те, що саме входить у дієту їхніх улюбленців, швидше визначити та виключити компоненти які приводять до алергічних реакцій

Ми у Fresh Dog Food, віримо у натуральне харчування, ми бачимо як собаки змінюються післь переходу на натуралку. Наш сервіс допомагає підібрати індивідуальний раціон для вашого пухнастого чи гладкошерстого друга, враховуючи його унікальні потреби, стан здоров'я та уподобання. Ми гарантуємо швидку доставку за вашою адресою, щоб ваш пес отримав свої обіди вчасно та зручно!

Собака ласує своєю їжею

Як правильно годувати собаку при використанні натуральних продуктів

Правильне годування собаки натуральними продуктами - це процес, який потребує уваги до деталей та знань про те, які продукти безпечні та корисні для вашого улюбленця. При використанні натуральних продуктів, важливо забезпечити різноманітність в дієті собаки, щоб вона отримала всі необхідні поживні речовини.

Пам'ятайте, як і люди, усі собаки індивідуальні, тому не забувайте враховувати її вік, розмір, рівень активності та особливі потреби при плануванні дієти. Спостерігайте за реакцією вашої собаки на різні продукти і коригуйте дієту за необхідності.

Додавайте до раціону собаки різні білки (м'ясо, рибу, яйця), вуглеводи (рис, картопля, овочі) та жири (олії, які містяться в м'ясі або рибі). Також пам'ятайте що не всі продукти безпечні для собак, уникайте шоколаду, цибулі, винограду та інших шкідливих продуктів.

Важливо також слідкувати за порціями, оскільки переїдання або недоїдання може призвести до проблем зі здоров'ям вашої собаки. Якщо у вас є сумніви або питання, треба звернутись до ветеринарного лікаря.

Рекомендації щодо оптимального годування собаки

Симпатичний песик з мискою їжі Коли мова йде про оптимальне харчування вашої собаки, важливо мати на увазі кілька ключових аспектів. Треба враховувати тип та кількість їжі, враховувати індивідуальні потреби вашого улюбленця, його вік, стать, розмір та рівень активності. Пам'ятайте, що собаки у різні періоди свого життя можуть потребувати різного харчування, тому важливо змінювати дієту відповідно до їхніх потреб. Крім того, слідкуйте за вагою та зовнішнім виглядом вашої собаки, оскільки це є певним індикатором її здоров'я і добробуту.

Переваги годування собаки сухим кормом

Вибір між сухим кормом та натуральним харчуванням для собаки - це індивідуальне рішення кожного власника, яке зазвичай залежить від кількох факторів. Однак, є кілька причин, чому деякі власники частіше обирають сухий корм.

 • Зручність та довготривалість. Сухий корм зазвичай має довший термін придатності порівняно з натуральними продуктами, що робить його зручним для зберігання та використання. Власники можуть купувати сухий корм у великих кількостях і не хвилюватися про його зберігання.
 • Баланс харчування. Багато сухих кормів розроблені таким чином, щоб забезпечити собаці комплексне харчування, яке містить всі необхідні поживні речовини у відповідних пропорціях. Це робить їх привабливими для власників, які хочуть переконатися, що їх собака отримує всі необхідні поживні речовини.
 • Економічний аспект. У порівнянні з натуральним харчуванням, сухий корм є більш економічним, особливо якщо мова йде про крупних порід собак або сімей з декількома собаками.
 • Менше часу, більше зручності. Багато власників мають дуже зайняті графіки і не мають достатньо часу для готування натуральних страв для своїх собак. Сухий корм дозволяє їм швидко та легко годувати свого улюбленця без великих зусиль.

Ситуації, коли доцільно переходити на сухий корм

Розглянути перехід на сухий корм можна у таких випадках:

 • Немає часу готувати. Коли у вас дуже напружений графік та не має достатньо часу на приготування їжі для своїх собак
 • Тяжко розробити рецепт який враховує всі дієтичні потреби мого собаки
 • Важко знайти якісні продукти
 • Нема де зберігати. Є проблеми зі зберіганням натуральної їжі для собак
 • Сухий корм все таки дешевший
 • Важко знайти якісні натуральні продукти

Усе це правда, хочеться готувати натуралкою але знайти час, продукти, рецепти, гроші, і все це збалансувати може бути не просто.

Чи можна змішувати "натуралку" із сухим кормом.

Приклад корму для собак

Ми вважаємо, що навіть невелика кількість натурального харчування в раціоні вашого улюбленця принесе велику користь. Натуральна їжа може забезпечити вітаміни, мінерали та інші корисні речовини, які можуть бути відсутні у сухому кормі!

Проте важливо враховувати індивідуальні потреби та реакцію собаки на такий раціон. Деякі собаки можуть мати алергічну реакцію на певні продукти або не переносити певні види їжі. Тому слід спостерігати за реакцією собаки на нові продукти і відстежувати, як вона реагує на змішаний раціон. Беззаперечна перевага натуралки тут - це те що ви завжди знаєте що у тарілці вашого чотирилапого друга.

Якщо ви обмірковуєте змішаний тип харчування, не забувайте що потрібно правильно збалансувати кількість натуральної їжі та сухого корму, щоб уникнути переваги одного типу їжі над іншим. В цьому Вам може допомогти Ваш ветеринарний лікар. А у випадку, якщо Ви вирішили спробувати перейти виключно на натуральне харчування для Вашого песика - радимо скористатись розрахунком плана харчування на нашому сайті!

Чим не можна годувати собаку взагалі?

Правильне харчування вашого собаки - це не лише про те, що включати у дієту, але й про те, що виключати. Існують продукти, які можуть бути шкідливими або навіть небезпечними для вашого улюбленця і мають бути уникнуті в її харчуванні. Заборонені продукти можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям собаки, включаючи отруєння, алергічні реакції та інші захворювання. Серед продуктів, які не рекомендується включати у дієту вашої собаки, можна виділити такі.

 • Шоколад. Містить теобромін, який є токсичним для собак і спричиняє серйозні проблеми з серцем та нервовою системою.
 • Цибуля та часник. Містять сульфоксиди, які можуть викликати гемоліз (розпад еритроцитів) та анемію у собак.
 • Виноград та родзинки. Мають потенційно токсичний ефект на нирки собаки, що може призвести до ниркової недостатності.
 • Алкоголь. Може викликати отруєння у собак та призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи дихальні зупинки та кому.
 • Кістки птахів. Можуть застрягти в шлунку собаки та спричинити обструкцію кишечника або навіть прокол шлунково-кишкового тракту.
food

Розрахуємо приблизну ціну?

У мене порода
йому/їй
і вага складає
Денна норма раціону
300г
Ціна в день
79грн
Розрахувати план