Артрит у собак

Собака на прийомі у ветеринара

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що може критися за тихим гавкотом вашого улюбленого вихованця? Коли наші собаки страждають, вони не можуть розповісти про свій біль словами, але вони можуть передавати нам сигнали своєю поведінкою. Однією з найпоширеніших проблем, які можуть стати джерелом страждань для наших пухнастих друзів, є артрит.

Ми розповімо вам про симптоми артриту, види цього захворювання, а також про те, як його розпізнати і як надати вашій собаці необхідну підтримку та лікування. Ми також розглянемо раціон харчування і дізнаємося, як правильне харчування може стати ключем до здорових суглобів і активного життя вашого вихованця.

Що таке артрит?

Собака на обстеженні у ветеринара

Артрит – це не просто захворювання, це ціла проблема, яка може серйозно вплинути на якість життя вашого вихованця. Це стан, коли суглоби стають запаленими й болісними, що призводить до обмеження руху та болю з кожним кроком. Але не все так погано, як може здатися на перший погляд! Хоча артрит може стати серйозною проблемою, з правильним підходом і турботою ми можемо допомогти нашим собакам впоратися з цим викликом і повернути їм радість і комфорт.

Давайте подивимося, які симптоми і види артриту існують, і що ми можемо зробити, щоб допомогти нашим пухнастим друзям боротися з цим неприємним захворюванням.

Симптоми артриту у собак

Ось деякі з найпоширеніших симптомів артриту у собак, на які варто звернути увагу:

 • Кульгавість або нестійка хода. Якщо ваша собака почала кульгати або здається, що вона стає менш впевненою на своїх лапах, це може бути ознакою болю в суглобах, характерного для артриту.
 • Зміна активності. Зверніть увагу, чи не стала ваша собака менш активною або більш лінивою. Втрата інтересу до ігор і прогулянок може бути пов'язана з дискомфортом та болем у суглобах.
 • Зміна поведінки. Будьте уважні до будь-яких змін у поведінці вашої собаки. Вона може стати дратівливою, уникати активності, яка раніше їй подобалася, або навіть проявляти агресивність через больові відчуття.
 • Обмеження рухів. Якщо ваша собака починає уникати стрибків, підйому по сходах або інших активностей, які раніше їй були доступні, це може бути ознакою болю або обмеження руху в суглобах.

Якщо ви помічаєте у своєї собаки подібні симптоми, потрібно негайно звернутися до ветеринара для професійної консультації та діагностики. Чим раніше буде встановлено діагноз артриту та розпочато лікування, тим більше шансів, що ваш пухнастий друг зможе повернутися до активного та щасливого життя.

Види артриту у собак

Собака спить на колінах у господаря Артрит у собак може проявлятися в різних формах, і знання цих різновидів може допомогти вам і вашому ветеринару визначити найкращий план лікування. Ось деякі з основних видів артриту у собак:

 • Остеоартрит (ОА). Ваш пухнастий друг, який завжди поруч, він стає старшим і зношується з часом.
 • Запальний артрит. Іноді несподівано і неприємно він з'являється і викликає запалення суглобів через різні причини, такі як хвороби або інфекції.
 • Ідіопатичний артрит. Іноді це може бути спадковим, а іноді просто трапляється.
 • Посттравматичний артрит. Це тип артриту, який може з'явитися після переломів або пошкоджень суглобів.
 • Інфекційний артрит. Це може статися після інфекції, наприклад, після рани чи операції. Дорослий милий пес

У якому віці найчастіше собаки хворіють на артрит?

Зазвичай артрит зустрічається частіше у собак у похилому віці. Найчастіше у собак віком від 7 років і старше. Однак, це не означає, що молоді собаки не можуть зіткнутися з цією проблемою. Іноді травми, спадкові фактори або інші захворювання можуть призвести до розвитку артриту в молодшому віці.

Що робити, якщо у собаки артрит

Важливо звернутися до ветеринара для консультації та діагностики. Ветеринар може запропонувати план лікування, який може включати ліки для полегшення болю та запалення. Стежте за вагою вашої собаки, потрібно зменшити навантаження на суглоби. Підтримуйте помірний рівень активності вашого вихованця, щоб зберегти м'язовий тонус і рухливість. Створіть комфортне оточення, забезпечте м'яке місце для сну. Регулярне відвідування ветеринара допоможе відстежувати стан собаки та коригувати лікування у міру необхідності.

Артрит у собаки і раціон харчування – що важливо знати?

Харчування відіграє важливу роль у підтримці здоров'я суглобів у собак. Важливо забезпечити вашого пухнастого друга правильним раціоном, багатим на необхідні поживні речовини для підтримки здорових суглобів і міцного імунітету. Для собак з артритом правильне харчування стає ще важливішим і допоможе поліпшити самопочуття.

 • Здорова вага. Важливо, щоб ваша собака була стрункою. Надлишкова вага збільшує навантаження на суглоби, що посилює її стан.
 • Баланс поживних речовин. Її раціон повинен бути різноманітним і містити всі необхідні вітаміни та мінерали.
 • Омега-3 ненасичені жирні кислоти. Ці речовини, що містяться в рибі, можуть допомогти зменшити запалення в суглобах і поліпшити загальний стан здоров'я. Красивий собака за столом з натуральним кормом
 • Менше оброблених продуктів. Краще уникати їжі з доданими цукрами та обробленими інгредієнтами.
 • Додаткові добавки. Іноді вашому другові може знадобитися додаткова допомога. Ветеринар може порекомендувати спеціальні добавки для суглобів або вітаміни.
 • Регулярні прийоми їжі. Розділіть її їжу на кілька прийомів на день. Це може допомогти контролювати вагу та навантаження на суглоби.

Чому натуральне харчування може захистити вашу собаку від артриту?

Ймовірно, ви вже чули, що натуральне харчування може творити дива. Звичайно, ніхто не дає гарантій, що ви зможете повністю уникнути артриту у вашого вихованця. Але контроль ваги та правильне харчування можуть бути ключовими факторами в мінімізації ризику його виникнення.

Милий песик їсть свій натуральний корм для собак

Підтримання здорової ваги натуральним харчуванням - це основний спосіб запобігання артриту у собак. І це має сенс. Дослідження показують, що собаки з надлишковою вагою більш схильні до захворювань суглобів. У цьому випадку, до остеоартриту. Все зводиться до того, що чим менше зайвої ваги, тим легше для суглобів. Потрібно стежити за тим, щоб ваша собака не їла більше, ніж потрібно. Крім того, якість їжі також має значення. Свіжі продукти допоможуть зменшити запалення та скинути зайву вагу. Обирайте продукти розумно і переконайтеся, що вони відповідають потребам вашої собаки.

Але це ще не все. Для додаткової підтримки суглобів вашої собаки ви можете розглянути додавання до її натурального раціону деяких корисних речовин. Наприклад, омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі, можуть допомогти зменшити запалення.

Ми у FreshDogFood вважаємо, що готова натуралка для собак - це ключ до здоров'я вашої собаки, і в разі артриту вона може зробити велику різницю. Завжди намагайтеся забезпечити свого вихованця найкращим і пам'ятайте, що турбота про його здоров'я - це інвестиція в довге та щасливе життя вашого друга.

food

Розрахуємо приблизну ціну?

У мене порода
йому/їй
і вага складає
Денна норма раціону
300г
Ціна в день
79грн
Розрахувати план